Wydarzenia

„Jedzie pociąg z daleka…” – warsztaty dla dzieci 5-8 lat .

Muzyczne warsztaty kreatywne dla dzieci. Razem z Julitą Kożuszek-Borsuk mali uczestnicy warsztatów udadzą się w podróż do świata wyobraźni muzycznym ekspresem pełnym dziecięcych piosenek. Udamy się w podróż od stawu do placu zabaw, a po drodze zabierzemy ze sobą kaczkę, ołowiane żołnierzyki i zegarmistrza. Na muzycznym placu zabaw Pani Julity czeka na nas dużo radości i frajdy.

Czas trwania : 45 min
Miejsce: Sala Kominkowa
Bilety: dziecko 20 zł, opiekun 20 zł / www.bilety.fm

Więcej informacji  www.13muz.eu.

KAMIL ŻONGLER: „BOOM WARSZTATY”

warsztaty ruchowe z elementami sztuki cyrkowej dla dzieci 3-8 lat i dorosłych

Więcej informacji  www.13muz.eu.

Dizajn Start 2020 – wystawa Najlepszych Dyplomów Katedry Grafiki

Zapraszamy na wystawę Najlepszych Dyplomów Katedry Grafiki Projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie Dizajn Start 2020.
Zaprezentowane zostaną wybrane dyplomy licencjackie i magisterskie, które powstały na przełomie czerwca i września 2020 roku, z dziedziny szeroko pojętego projektowania graficznego. Na wystawie zobaczyć będzie można m.in.: interaktywną grę edukacyjną, grę planszową, serwis internetowy, komiks, plakaty,
projekty różnorodnych książek, identyfikację wizualną czy różnego rodzaju formy audiowizualne, m.in. animacje. Jest to kolejna już z tego cyklu wystawa, której zadaniem jest
prezentacja dokonań młodych projektantów kształcących się w Katedrze Grafiki Projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie.
Kuratorem wystawy jest dr hab. Justyna Machnicka, prof. nadzw.

Więcej informacji na: http://muzeumtechniki.eu/wydarzenia/1/dizajn-start-2020-wystawa-najlepszych-dyplomow-kat/?fbclid=IwAR0GmbDOBP8glNZP98TsV2SyNqGFAZteTOQzKfxNlZ1pb2YeWtDYzoS0_lQ

Mija 10 lat, odkąd nasi Goście cieszą oczy widokiem junaków, fiatów, sokołów… a od zeszłego roku stoewerów. Zapraszamy w sobotę, 24 października – bezpłatnie.

W sobotę, 24 października, wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Muzeum jest czynne w weekend od godz. 10 do 16, jednorazowo może je zwiedzać tylko 35 osób. W sobotę i niedzielę będzie można oglądać wybrane eksponaty z najciekawszych wystaw czasowych, które przygotowaliśmy przez te dziesięć lat.

Więcej informacji na: http://muzeumtechniki.eu/wydarzenia/1/10-urodziny-muzeum/

Chcesz poznać ciekawe historie związane z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie i zajrzeć do interesujących miejsc na co dzień niedostępnych? Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów składających się na cykl „Zamkowe opowieści”.  Zwiedzaj online szczeciński zamek razem z… nadwornym błaznem Mikołajem, w rolę którego wcielił się Tomasz Wieczorek, przewodnik zamkowy i kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (CIKiT).

Więcej informacji na : https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/spotkania-i-wyklady/zamkowe-opowiesci/

Galeria z Gryfem to nowa galeria Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, do której zapraszamy bez wychodzenia z domu. Dzięki niej w czasie, gdy Zamek jest nieczynny, można wirtualnie zapoznać się z cennymi muzealiami. W Galerii z Gryfem sukcesywnie będziemy odsłaniać dzieła, na które składają się niedostępne na co dzień eksponaty z zamkowej kolekcji, dotyczące: Księstwa Pomorskiego, rodu Gryfitów czy historii zamku, Szczecina i Pomorza.

Więcej informacji na: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wystawy/galeria-z-gryfem/

Zagadkowy zamek to miejsce dla wszystkich, którzy lubią odkrywać tajemnice, rozwiązywać zagadki i poszukiwać dróg wyjścia tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie widać. Zapraszamy zatem do tajemniczego zamku, aby wspólnie poznawać ciekawe historie związane nie tylko z samym zamkiem, ale również przedmiotami, które skrywają się w jego wnętrzu. Życzymy powodzenia w rozwiązywaniu łamigłówek i dobrej zabawy.

Więcej informacji na : https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/dla-dzieci/zagadkowy-zamek/

No to gramy! – koncert i słuchowisko. Wydarzenie dla dzieci od 5 lat

Koncert i słuchowisko na żywo inspirowane książką Marianny Oklejak „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” wydawnictwa Harper Collins. Marianna Oklejak, znana z serii książek o Basi, prezentuje kolejną autorską książkę. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość – dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk. Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Pies i Fretka – melomani i didżeje, spróbują wyrobić muzyczne ucho królika, wskoczą do gramofonu i … oj będzie się działo.W rolę zwierzaków – bohaterów książki wcielą się, lub raczej przechwycą i przefiltrują przez siebie artystki: Marianna Oklejak i Joanna Bronisławska (ASI MINA).Koncert ramach projektu „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ! – twórcze poszukiwania w 75. rocznicę polskiego Szczecina”.
Więcej informacji na : https://13muz.eu/wydarzenie/35491/?instance_id=1381